Information
Search

Види і принцип роботи охоронних сигналізацій

Охоронна сигналізація вирішує такі завдання, як відстеження стороннього руху, проникнення в приміщення, а також "побутових" загроз (затоплення, витік газу і ін), і сповіщення про це.

Як влаштована сигналізація

Спеціальний датчик фіксує загрозу: рух, відкриття та ін., І передає сигнал на охоронну централь. Якщо підключена сирена, тоді спрацьовує звукова тривога. Сучасні охоронні технології дозволяють вивести сигналізацію на пульт охорони. У такому випадку при фіксуванні стороннього руху сигнал тривоги надходить на пульт охорони, а також надсилається сповіщення на контактний номер власника території, що охороняється.

Основні складові елементи охоронної сигналізації

Будь базовий комплект охоронної сигналізації складається з таких елементів:

Де встановлюються датчики охоронної сигналізації

Охоронна система будується за принципом многорубіжної схеми. Рубіж охоронної сигналізації має на увазі зони, підлягають обов'язковій охороні. Як правило, виділяють 3 основних кордону. У кожній такій зоні розташовуються датчики певного призначення.

Перший рубіж - захист периметра. Включає вікна, двері, стіни. У цій зоні забезпечується виявлення загрози до проникнення всередину приміщення. Встановлюються датчики відкриття або розбиття на вікна, і датчики відкриття дверей (геркони).

Другий рубіж - захист всередині приміщення. У цій зоні розміщуються інфрачервоні, магнітні або ультразвукові датчики руху. Забезпечується виявлення загрози вже після проникнення всередину приміщення.

Третій кордон - захист окремих предметів або місць зберігання матеріальних цінностей. Встановлюються магнітоконтактні, теплові та вібро датчики.

Додатково можна встановлювати датчики диму, газу, затоплення, які допоможуть швидко реагувати на різні "побутові" загрози.


Які бувають типи охоронних сигналізацій

Дротові охоронні системи вважаються більш надійними, тому що в провідний сигналізації не потрібно міняти батареї кожні півроку, набагато менше помилкових спрацьовувань, які можуть бути пов'язані з розрядкою батарейки в датчику. З недоліків можна виділити: високу вартість монтажу, складність установки в приміщенні з ремонтів (краще встановлювати на етапі ремонту).

Переваги бездротової сигналізації: швидкий і простий монтаж. У більшості випадків вам знадобиться тільки викрутка або шуруповерт. Датчики сигналізації легко і просто "прописуються" в централь за допомогою додатків на смартфоні, і на це ж додаток можна отримувати тривожні повідомлення, знімати / ставити з охорони, отримувати оповіщення про прихід / відхід додому родичів. Монтаж і демонтаж бездротової охоронна сигналізація займає близько години, що зручно, якщо ви будете переїжджати. Недоліки бездротової сигналізації: не використовується в неопалюваному приміщенні, при мінусовій температурі елементи живлення можуть потекти, або будуть давати помилкові спрацьовування, а в гіршому можуть вивести датчик з ладу. Також до недоліків можна віднести необхідність заміни елементів живлення.

Залежно від виду роботи, охоронні сигналізації діляться:

Автономна система охоронної сигналізації. Головне завдання такої системи - це привернення уваги оточуючих. У разі проникнення зловмисника спрацьовує тривожна звукова сирена. Основний мінус цього типу сигналізації - відсутність можливості виведення на пульт охорони. Також немає можливості реалізувати сповіщення власника приміщення по засобам мобільного зв'язку.

Активна або пультова система охоронної сигналізації. У таких системах реалізована можливість передачі тривожного сигналу на пульт охорони.

Бездротова GSM охоронна сигналізація. Робота системи забезпечується через GSM канал. Має на увазі використання бездротових датчиків, сповіщення власника про загрозу за коштами мобільного зв'язку.

Використовуючи можливості сучасних охоронних сигналізацій можна побудувати цілу систему розумного будинку, яка буде регулювати і контролювати включення котла, відкриття воріт і т.д., а якщо підключити систему управління і контролю доступом та відеоспостереження то можливості стануть необмежені.

Для того, щоб Ви могли зробити з Вашого будинку неприступну фортецю, звертайтеся до наших менеджерів за телефонами, вказаними в шапці сайту. Ми допоможемо Вам організувати навіть найскладнішу задачу і грамотно підберемо необхідне обладнання.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні Статті
Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
35756
Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
29259
Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
18583
Глушилка, джаммер або пригнічувач радіосигналів: що це таке і навіщо воно мені
Все перераховане відноситься до одного пристрою, призначення якого - створити перешкоди для радіоканалу. Інша техніка, яка працює на заглушеній частоті, перестає передавати і приймати сигнали в радіус..
17724