Information
Search

Глушилка, джаммер або пригнічувач радіосигналів: як правильно вибрати

Все перераховане відноситься до одного пристрою, призначення якого - створити перешкоди для радіоканалу. Інша техніка, яка працює на заглушеній частоті, перестає передавати і приймати сигнали в радіусі дії джаммера. Навіщо це потрібно і як вибрати пригнічувач радіосигналів?

Під стелю, в портфель, на дах: основні види глушилок

Залежно від того, з якою метою встановлюють прилад, розрізняють стаціонарні і носяться джаммери.

Стаціонарні глушилки

Використовують всередині або зовні приміщення:

Внутрішні глушилки встановлюють в офісі, серверної, переговорної - в приміщенні, де обробляється конфіденційна інформація. Типове місце установки - під підвісною стелею, нижня частина стільниці. Чи включаються дистанційно за допомогою брелока, окремо виведеної кнопки або за таймером. Радіус дії обмежений приміщенням. Пристрої допомагають заглушити сигнал під час переговорів, зустрічі високих гостей, нападу на приміщення.

Для невеликого офісу підійде базова модель «Піранья Х8-5G». Вона покриває основні види зв'язку, в тому числі 5G. (Хочеться вірити, що одного разу він дійде і до нас). Професіоналам рекомендуємо «піранью Х20-5G», яка покриває аж 20 частот, навіть самі екзотичні.

Зовнішні глушилки встановлюють на даху будівлі. Якщо джаммер має окрему антену, її розміщують в зовнішньому комутаційній шафі. За рахунок високої потужності пристрій створює захисний радіокупол навколо будівлі, пригнічує сигнали в приміщеннях і на деякій відстані від будівлі. Останнє береже його від дронів-шпигунів, квадрокоптера. Потрапляючи в поле дії глушилки, апарати втрачають зв'язок з оператором і в залежності від моделі падають, втрачають орієнтацію, сідають на найближчій поверхні або повертаються на точку зльоту.

З дронамі і квадрокоптера впорається спеціальна глушилка «Піранья Dron Х8-PRO-180». Проти мобільних телефонів підійде «Піранья Х6-PRO180-GSM/DCS». Є універсальний модуль «Бар'єр Х12-ПДУ», який блокує будь-які радиоустройства і при необхідності працює цілодобово від мережі.

До стаціонарним моделям відносять і автомобільні джаммери, які можна встановити в салоні або на даху машини. Наприклад, «Піранья Х12» крім мобільного зв'язку блокує GPS-сигнал, через який відстежують авто, а також радіобрелки, які активують вибухові пристрої. Така модель харчується від акумулятора машини.

Носимі глушилки

Такі пристрої людина носить з собою, щоб убезпечити простір навколо себе на невеликій відстані: на переговорах в кафе, чужому офісі, тимчасове транспорті. У порівнянні зі стаціонарними такі глушилки менш потужні, працюють від акумулятора.

Наприклад, модель «Сапсан+» можна брати на переговори в конкуруючу організацію, в гості, щоб ніхто з присутніх не передав конфіденційну інформацію під час зустрічі.

Критерії вибору глушилок: два універсальних показника

Стаціонарні та мобільні подавители радіосигналу вибирають за однаковими критеріями. З тією лише різницею, що у мобільних треба звертати увагу на характеристики акумулятора. Від нього залежить тривалість роботи пристрою.

Критеріями вибору джаммеров є:

1. Потужність вихідного сигналу

Параметр впливає на радіус дії пристрою. Як правило, глушилка на 40 Вт діє в радіусі 40 м, але це умовний показник. Чим ближче вона розташована до мобільних стільниках, чим більше навколо пристроїв з радіовипромінюванням, тим менше радіус дії. Наприклад, в чистому полі радіус дії джаммера потужністю 30 Вт складе 150 - 200 м. У місті цей параметр скорочується до 20 м.

Носяться пристрої мають потужність від 4 Вт, стаціонарні - від 10 Вт. Це сумарний показник по всіх каналах, які охоплює пригнічувач сигналів. Потужність одного каналу буде істотно нижче.

2. Смуги або канали придушення

Початкові моделі, такі як «Піранья Х6-4G», мають пропускну здатність 3 - 6 смуг і пригнічують основні мобільні канали: SDMA, GSM, 4G, іноді 5G. Старші моделі, такі як «Піранья Х20-5G», охоплюють до 36 смуг і додатково блокують канали Wi-Fi, Bluetooth, GPS. Також вони пригнічують сигнали від брелоків сигналізації, пультів дистанційного керування, переговорних рацій та інших пристроїв з діапазоном радіочастот 433 - 860 МГц.

Відповідно, чим потужніший прилад, чим більше смуг пропускання, тим він дорожчий.

Коли джаммер незамінний

Подавитель радіосигналу працює в двох напрямках: не дає пристроїв передати інформацію і блокує її прийом. У яких випадках це виявляється важливо?

Блокування вихідного сигналу

Джаммер необхідний, якщо:

  • на переговори приходять люди, яких несолідно оглядати або вони не дають себе обшукати на предмет радіопередавальних пристроїв;
  • на зустріч приходять люди з мобільними телефонами, налаштованими на передачу інформації. Власник про це може і не знати. Наприклад, в апарат проникла троянська програма. У певний момент вона активується і починає транслювати інформацію через стільникові мережі або інтернет. При включеній глушилки програма не зможе нічого передати. Ще один плюс - мобільні телефони не будуть дзвонити і відволікати під час зустрічі;
  • в приміщенні стоять стаціонарні жучки або в сусідній кімнаті працює передавальний пристрій. За допомогою глушилки можна блокувати будь-які шпигунські радиоустройства, навіть не знаючи їх тип і характеристики. Просто включите апарат, як будете на місці, і нічого не потрапить в радіоефір;
  • в автомобілях стоять магнітні жучки, закладки, про яких ви не знаєте. Активуйте пригнічувач радіосигналів - і машину не прослухають, що не відслідкують по GPS.

Блокування вхідного сигналу

Джаммер глушить вхідний сигнал на шпигунські пристрої. Як правило, це сигнал пристрою для активації. Ви можете перевірити приміщення, автомобіль і не виявити нічого підозрілого. Поки пристрій «спить», воно себе не видасть. Для активації воно отримує зовнішній радіосигнал, який легко блокує глушилка.

Наприклад, якщо під бензобак автомобіля встановили бомбу, її неможливо виявити технічними засобами. Тільки за допомогою доглядових дзеркал або натренованих собак, якщо використовується вибухівка. У потрібний момент зловмисник посилає сигнал по телефону або через пульт дистанційного керування - і бомба вибухає. Аналогічно деякі GSM-закладки, стаціонарні жучки включаються на передачу інформації тільки після того, як отримають команду ззовні. Подавитель радіосигналів усуває цю проблему.

Законність самозахисту: є нюанси

На джаммери не потрібна ліцензія. Їх можна вільно ввозити в Україну, продавати і купувати. Але перед використанням рекомендуємо проконсультуватися з фахівцем.

Стаття 361 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку. Мобільний зв'язок, домашній і офісний Wi-Fi входять в поняття подібних систем.

Закон не забороняє глушити мобільний зв'язок в своєму автомобілі, офісі, якщо попереджені співробітники. Але не можна встановити глушилку в своєму або орендованому приміщенні і накрити весь поверх центру - це злочин. Біда в тому, що джаммер не вміє визначати мережу власника і глушить всі в радіусі своєї дії.

Якщо у вас залишилися питання зв'яжіться з нами через форму зворотного зв'язку або по телефону. Ми підберемо відповідну модель і проконсультуємо, як її використовувати законно.


Супутні Товари

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні Статті
Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
35700
Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
29228
Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
18545
Глушилка, джаммер або пригнічувач радіосигналів: що це таке і навіщо воно мені
Все перераховане відноситься до одного пристрою, призначення якого - створити перешкоди для радіоканалу. Інша техніка, яка працює на заглушеній частоті, перестає передавати і приймати сигнали в радіус..
17659