Information
Search

Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити

Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що їх електронний документ прийнятий «з зауваженням». Причина - ЕЦП розміщена на незахищеному носії інформації. Що це означає і як на це реагувати?
Текст попередження виглядає так:
«Додатково повідомляємо - Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису).». Дана стаття дозволить зберігати ЕЦП відповідно до нового закону «Про електронні довірчі послуги», що вступив в силу ще 07.11.2018. Який регламентує зберігання підпису не на диску або на флешці, а на захищеному носії. Податкова відразу з моменту вступу закону в силу стала приймати податкові декларації з зауваженнями, що секретний ключ зберігається не в захищеному носії.
Як правило, всі АЦСК видають ЕЦП в вигляді файлового контейнера, і користувачі зберігають їх на жорсткому диску. Відповідно до нового закону ЕЦП повинні зберігатися на захищеному носії з двухвакторною аутентификациєю, або ж в токені. На сьогоднішній день існує два способи зберігати ЕЦП на захищеному носії:
1. Відкликати існуючі підписи, звернутися в будь-який АЦСК для генерації нового підпису, і при генерації підпису вказати, що сховищем ЕЦП буде апаратний токен.
2. Експортувати ключову пару з файл-контейнера і записати його в захищену пам'ять токена. При цьому немає необхідності відкликати ЕЦП і звертатися в АЦСК, це можна зробити своїми силами.
Для запису ЕЦП в токен необхідно завантажити і встановити додаток «ІІТ Користувач ЦСК-1.3. Агент підпису» доступний за посиланням https://iit.com.ua/downloads Також необхідно встановити відповідний драйвер токена (PKI клієнт), в залежності від моделі токена.
Після установки запустити з меню «пуск» програму «ІІТ Користувач ЦСК-1.3. Агент підпису».
1. У вікні, натиснути кнопку«Встановити»
2. Вибрати пункт «Криптографічна бібліотека»
3. Натиснути кнопку «Встановити»
4. Вибрати пункт «Особистий ключ»
5. В меню «Резервне Копіювання» вибрати пункт «з файлу на носій»У вікні виберіть файл, який містить ЕЦП. Це файли з розширенням DAT, PCK, ZS2, PK8, JKS - в залежності від АЦСК, де був отриманий ключ. Введіть пароль до файлового контейнеру для доступу до ЕЦП.У наступному вікні виберіть захищений носій, на який хочете записати ЕЦП.
Виберіть модель носія. Двічі натисніть на модель, і виберіть конкретний носій, підключений в даний момент до ПК. Якщо носій не був підключений, підключіть і натисніть кнопку «поновити». В меню буде відображатися ID токена, в правій частині буде відображатися більш докладна інформація про пристрої. У нижньому полі введіть пароль до захищеного носія і натисніть «Записати». У разі, якщо на носії вже був записаний раніше секретний ключ, то програма видасть попередження про це і запитає перезаписати ключ чи ні. На одному носії може зберігатися тільки один секретний ключ.У разі успішної операції на екрані з'явиться відповідне повідомлення. У разі помилки повторіть операцію, перевіривши правильність пароля до ключового файлу і до захищеного носія.Для перевірки коректності запису підписи на захищений носій перейдіть на сторінку входу в особистий кабінет платника податків https://cabinet.sfs.gov.ua/login.
Виберіть меню «апаратних ключ». Виберіть тип використовуваного захищеного носія, назва або серійний номер підключеного носія, а також АЦСК, яким видано ЕЦП і термін дії. Введіть пароль до захищеного носія і натисніть «Зчитати».У разі успішного зчитування ви побачите повідомлення «Ключ успішно завантажено» і докладні дані про ЕЦП - власника, серійний номер, видавця. Натиснувши на кнопку «Увійти» ви потрапите в кабінет платника податків.Ключі для зберігання ЕЦП можно придбати у нас в магазині за посиланням https://lockers.com.ua/smartkarti/


У статті надана інформація для загального ознайомлення, якщо у Вас виникли питання щодо використання пристроїв або у Вас щось не працює, зверніться до продавця даного товару. Ми надаємо безкоштовну технічну підтримку по товарах, які були придбані в нашому магазині, а також передпродажні консультації. Якщо Ви не купували у нас товар, але хочете отримати консультацію по роботі токенів, ми проконсультуємо Вас на платній основі. Вартість консультації від 300 грн.

Супутні Товари

Популярні Статті
Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
19562
Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
14608
Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
6777
Як відключити стеження в браузері Google Chrome
Компанія Google днями знову опинилася в центрі уваги. Всі вже давно знають, що браузер Хром стежить за користувачами і «зливає» інформацію куди потрібно, але ось останні новини вже переходять усі межі..
5589