Information
Search

Прослуховування розмов. Як ще вас можуть прослуховувати

Жучок, веб-камера, мікрофон смартфона — ми знаємо, як вберегтися від шпигунів у випадку несанкціонованого використання техніки. А як щодо чіпсів? Ви знаєте, що звичайний пакетик чіпсів (а також стакан води, обгортка від шоколадки), який лежить на столі під час конфіденційної розмови, здатний розповісти всі ваші таємниці?

Ще зі шкільних уроків фізики ми знаємо, що звукова хвиля змушує об’єкти вібрувати. Вібрації пакетика чіпсів від звуків голосу непомітні для людського ока, але зверхчутлива оптика здатна їх спіймати.

Висновки експериментально підтвердили дослідники Массачусетського технологічного інституту. Вони зняли вібрації пакетика через звуконепроникне скло на відстані 4,5 м. Для цього використовували камери із частотою 2 – 6 тис. кадрів на секунду. В результаті їм вдалося повністю відновити звук і, відповідно, розмову поруч із чипсами.

Гарна новина у тому, що сучасним смартфонам з їх частотою 60 кадрів на секунду поки далеко до шпигунських девайсів. Але телевізійна камера цілком підійде на цю роль: її частота може досягати 100 тис. кадрів на секунду. Щоправда, габарити у неї не зовсім шпигунські. Тому поки можна розслабитися, їсти чіпси і спокійно вести таємні бесіди.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні Статті
Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
31800
Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
27375
Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
15732
Глушилка, джаммер або пригнічувач радіосигналів: що це таке і навіщо воно мені
Все перераховане відноситься до одного пристрою, призначення якого - створити перешкоди для радіоканалу. Інша техніка, яка працює на заглушеній частоті, перестає передавати і приймати сигнали в радіус..
13260