Information
Search

Організація відеоспостереження

Надійна й ефективна організація відеоспостереження передбачає цілий комплекс проектно-монтажних робіт. Від того, наскільки якісно спроектовано і встановлено ​​систему, залежить якість і злагодженість роботи обладнання для відеофіксації.

Організація системи відеоспостереження включає в себе етапи:

1. Постановка завдань, які має вирішувати відеоспостереження.

Визначається необхідна кількість і тип пристроїв: аналогова або цифрова камера, фокусна відстань для кожної камери, підсвічування, вид кабелю для монтажу, його довжина і переріз, відеореєстратор, мікрофони для камер (або камери з вбудованими мікрофонами).

2. Проектування.

Розробляється план-схема для встановлення камер відеоспостереження та іншого обладнання, необхідного для роботи системи відеоспостереження.

3. Монтаж і налагодження обладнання.

Необхідно визначитися, чи будете ви самостійно встановлювати обладнання або будете звертатися до фахівців. Для встановлення складних масштабних систем потрібна допомога фахівців з профільними технічними навичками.

4. Експлуатація та обслуговування системи.

Необхідно враховувати, що після монтажу і налаштування обладнання можуть виникати технічні неполадки. Вам доведеться їх усувати самостійно або звернутися до компанії, яка проводила монтаж та налагодження відеоспостереження.

Як організувати відеоспостереження через інтернет?

Сучасні технології відеоспостереження дозволяють контролювати об'єкт з будь-якої точки світу через інтернет, і навіть зі смартфона. IP-камеру можна підключити до інтернету за допомогою будь-якого доступного способу. У разі AHD-камери її спочатку підключають до реєстратора, а потім реєстратор підключають до інтернету. Якщо використовується багато IP-камер, то для зручності рекомендується їх підключити до IP-реєстратора, а вже потім реєстратор підключити до інтернету.

 Устаткування для відеоспостереження через інтернет при використанні IP-камер:

  • IP-відеокамери;
  • роутер;
  • мережевий комутатор;
  • відеореєстратор (за бажанням);
  • кабель.

Устаткування для відеоспостереження через інтернет при використанні аналогових камер:

  • відеокамери;
  • роутер;
  •  відеореєстратор;
  • кабель.

Щоб вести відеоспостереження через інтернет, встановлюють камери і підключають їх до відеореєстратора. Далі система підключається до роутера і налаштовується. Для доступу до віддаленого відеоспостереження необхідна авторизація.

Як вибрати IP-відеокамеру для віддаленої системи відеоспостереження?

IP-камера знімає відео в цифровому форматі і так само в цифровому форматі передає на відеореєстратор або через роутер — на віддалений сервер, реєстратор, в хмарне сховище даних або на смартфон користувача.

IP-камери можуть бути:

  • дротовими: підключаються за допомогою витої пари з мережевим інтерфейсом RJ45. Також при використанні технології PoE через виту пару можна подавати і живлення;
  • бездротовими: камери працюють по Wi-Fi. До них потрібно тільки підвести живлення.

До IP-камер можна підключитися по локальній мережі безпосередньо або ж віддалено — зі смартфона, ноутбука, ПК, планшета — якщо IP-камера має вихід до інтернету.

Попередньо встановивши спеціальне програмне забезпечення, ви зможете не тільки дивитися відео онлайн, але також налаштовувати запис на віддалений сервер і переглядати архів.

У разі встановлення AHD-камер їх необхідно підключити до реєстратора, а потім сам реєстратор підключити до інтернету, тоді можна буде також підключатися віддалено.

При організації відеоспостереження з IP-камерами можна використовувати для передачі даних Wi-Fi — не доведеться прокладати багато проводів. Також не доведеться тягнути виту пару до роутера і реєстратора, досить буде довести кабель живлення до найближчої розетки.

Звертайте увагу на технічні характеристики IP-камер:

  • роздільна здатність: чим вище роздільна здатність камери, тим кращою буде якість зображення. Сьогодні випускають камери з роздільною здатністю від 1 Мп до 12 Мп. Рекомендована роздільна здатність — 2-3 Мп. 8 Мп і вище — камери з такою роздільною здатністю слід встановлювати тоді, коли це виправдано. Наприклад, над касою, щоб бачити не тільки номінал, а й номери банкнот;
  • об'єктив: фокусна відстань у камер також може бути різною. Враховуйте, що чим більше фокус, тим далі «бачить» камера, але і тим менше огляд. Наприклад, у камер з фокусною відстанню 2,8 мм, 3,6 мм, 6 мм, 12 мм кути огляду будуть відповідно 98 градусів, 86 градусів, 45 градусів, 24 градуси. Можна на місці міняти фокусну відстань, але тільки у камер з варіфокальним об'єктивом. Вони дозволяють фокусувати і масштабувати камеру вручну. Камерами з моторизованим об'єктивом можна управляти дистанційно, змінюючи фокусну відстань на свій розсуд;
  • живлення: можна використовувати блок живлення постійного струму (на 5 V, 12 V). Також випускають камери з PoE-живленням (коли передача даних і живлення проводять через один кабель витої пари);
  • захист корпусу (герметичність і міцність): виділяють такі класи захисту від зовнішніх факторів, як IP54, IP66, IP67. Для встановлення в приміщенні і на вулиці потрібно вибирати IP-камеру відповідного класу.
  • варіанти виконання: купольні камери, циліндричні, стельові, настільні (портативні), поворотні PTZ камери (вуличні та внутрішні), панорамні (Fish Eye). Вибір залежить від цілей і особливостей відеоспостереження.

Правильно обрана і встановлена система відеоспостереження стане вашим надійним непідкупним охоронцем, який подбає про безпеку вашого житла, офісних, складських та виробничих приміщень.

 


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні Статті
Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
35765
Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
29266
Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
18585
Глушилка, джаммер або пригнічувач радіосигналів: що це таке і навіщо воно мені
Все перераховане відноситься до одного пристрою, призначення якого - створити перешкоди для радіоканалу. Інша техніка, яка працює на заглушеній частоті, перестає передавати і приймати сигнали в радіус..
17728