Information
Search

Як вибрати бездротову сигналізацію

Крадіжки зі зломом, за статистикою, займають далеко не останнє місце в переліку злочинів, які фіксуються найчастіше. У зв'язку з економічною кризою на тлі світової пандемії прогнозується погіршення криміногенної обстановки. У таких реаліях зростає інтерес до охоронних систем, і, зокрема, до бездротової сигналізації.

Чому саме до бездротової? Тому що такі сигналізації мають ряд переваг:

  • Просто встановлюються. Монтаж може виконати людина без спеціальних навичок та інструментів.
  • Легко монтуються/демонтуються без пилу та шуму. Бездротову сигналізацію можна встановити в орендованому офісі або у квартирі. Вам не доведеться руйнувати стіни після свіжого ремонту. Не доведеться прокладати багато проводів. Додатково економляться кошти на кріпильні матеріали.
  • Автономно працюють. Навіть у разі відключення електроживлення охоронна сигналізація буде працювати кілька годин від акумулятора.
  • Можна додатково ставити датчики (наприклад, затоплення, задимлення) та відеокамери.
  •  За допомогою такої сигналізації можна реалізувати концепцію «розумного будинку». Датчики не тільки будуть сигналізувати про проблеми, але й забезпечать реагування на загрозу. Наприклад, при затопленні система відключить воду, при спрацьовуванні датчика руху на ділянці навколо будинку — включить світло або сирену.

Також є так звані «розумні розетки», які по команді або у разі загрози знеструмлюють/включають прилади, які від них живляться. Наприклад, у випадку загрози затоплення розетка відключить від електромережі пральну машину, бойлер або водяний насос. Або за півгодини до вашого повернення додому по команді ввімкне електрообігрівач, камін.

Що входить до системи бездротової сигналізації?

Складові охоронної сигналізації:

Датчики.

Вони служать для фіксації загроз, в тому числі руху, відкриття дверей, розбиття скла, вібрації (при сильному ударі по поверхні), а також затоплення, загоряння (задимлення).

Охоронна централь.

Централь підключається до електромережі. Дані від датчиків надходять на централь по зашифрованому радіоканалу на частоті 433 або 868 МГц. Датчики з певною періодичністю відправляють сигнали (наприклад, кожні 12 секунд). Централь отримує інформацію від датчиків і у разі загрози миттєво передає її користувачеві.

Брелоки.

Використовуються для управління охоронною системою, для постановки/зняття, для включення/вимикання сигналізації.

Камера.

Можна додатково встановити камеру, щоб у будь-який момент в реальному часі бачити, що відбувається в квартирі або на об'єкті.

Сирена.

При загрозі вона видає звук, що відлякує злочинців, а також привертає увагу сусідів або перехожих.

Клавіатура.

Може бути вбудованою і виносною, служить для постановки/зняття охорони не за рахунок брелоку, а за допомогою паролю.

Датчики бездротової сигналізації контролюють зони приміщення, що охороняються, і відправляють дані на централь. Вона аналізує отримані дані і у разі загрози сповіщає користувача, тобто власника квартири або особу, відповідальну за приміщення.

Яким чином сигналізація повідомляє про загрози?

Для передачі сигналу охоронна система використовує модуль GSM, який передає сигнали за допомогою цифрового мобільного стільникового зв'язку. Іншими словами, повідомлення приходять на смартфон користувача. Можна налаштувати систему, щоб приходили СМС або Push-повідомлення, або здійснювався телефонний дзвінок на вказаний вами номер/номери.

Деякі моделі бездротової сигналізації можна підключити до пульта охоронної компанії. У разі загроз на місце приїжджатиме група швидкого реагування. Послуги охоронної компанії оплачуються окремо.

На що звертати увагу при виборі бездротової сигналізації?

Вибираючи готовий комплект або купуючи окремо складові для охоронної системи, важливо врахувати:

  • необхідну вам кількість і типи датчиків (залежить від того, скільки вікон, дверей необхідно тримати під контролем, чи станете ви стежити за тим, що відбувається у дворі біля будинку за допомогою датчика руху, чи будете ви ставити датчик затоплення тільки під пральну машину або ще й під посудомийну і т. ін.);
  • як буде працювати ваша сигналізація (повна охорона, захист периметру, включення/вимикання за розкладом);
  • скільки людей буде отримувати повідомлення про погрози (скільки номерів можна вписати в систему);
  • як вам зручніше керувати і налаштовувати систему (за допомогою вбудованої або виносної клавіатури, через програмний додаток, за допомогою DTMF-команди SMS).

Також звертайте увагу на наявність сертифікату. Сертифіковані системи не будуть вас турбувати помилковими сигналами тривоги, вони працюватимуть стабільно і без помилок.

Корисним буде наявність додаткового (окрім GSM) каналу зв'язку, наприклад, провідний (потрібен Ethernet-порт) або бездротовий (Wi-Fi) Інтернет.

Якщо у вас трапляються перебої з електроенергією, то вибирайте сигналізацію, у якій охоронна централь має акумулятор з ємністю, достатньою для роботи протягом декількох (чим більше, тим краще) годин.

Окрім повідомлень про загрози корисними опціями системи вважаються сигнали про спроби глушіння радіосигналу від датчиків, а також повідомлення про низький заряд акумулятора, про підвищення температури в приміщенні.

Програмне забезпечення для управління охоронною сигналізацією має бути простим і зрозумілим, сумісним з типом (Android або iOS) і версією вашої мобільної операційної системи. Корисною буде можливість перегляду історії подій і даних про роботу всіх компонентів системи.

Також необхідно врахувати, що якість сигналу при проходженні через певні перепони може погіршуватися. Наприклад, радіосигнал може проходити гірше через товсті стіни або якщо датчик знаходиться далеко від централі. У цьому випадку проблему вирішують підсилювачі або ретранслятори сигналу.

Важлива деталь — наявність та якість GSM-зв'язку. Якість зв'язку має бути високою в місці, де ви плануєте встановити централь, щоб вона змогла відправляти сигнали у разі загрози. Якщо таке місце важко або неможливо вибрати на об'єкті, то необхідно підвести до централі Інтернет або ж встановити підсилювач GSM-сигналу.

При низький якості зв'язку у вас на телефоні або на випадок того, що ваш телефон може бути вимкненим, необхідно додати при налаштуванні централі номер/номери, на які прийде сигнал, якщо перший номер виявиться поза зоною досяжності.

Крім того, важливо протестувати сигналізацію після встановлення. Для цього потрібно зімітувати, наприклад, проникнення у приміщення через двері і перевірити, як відреагує на таку загрозу охоронна сигналізація.

Сьогодні на ринку представлені бездротові сигналізації українського і зарубіжного виробництва, серед яких можна вибрати надійну і просту в управлінні модель для квартири, заміського будинку, офісу, дачі, гаража.



Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні Статті
Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
35770
Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
29268
Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
18587
Глушилка, джаммер або пригнічувач радіосигналів: що це таке і навіщо воно мені
Все перераховане відноситься до одного пристрою, призначення якого - створити перешкоди для радіоканалу. Інша техніка, яка працює на заглушеній частоті, перестає передавати і приймати сигнали в радіус..
17734