Як шпигун дізнається про ваші таємниці
У комп’ютерщиків є вбивчий аргумент проти зловмисників, що підглядають за ними через веб-камери ноутів і гаджетів: «Я не заздрю тому, хто побачить мене дома голим перед камерою».
Але пікантне відео — не єдина мета віддаленого доступу до вашого пристрою. За певного рівня знань, технічних можливостей і спритності рук шахрай може отримати доступ до:
- мобільного банку;
- особистим відеозаписам і фотографіям;
- переписці у мессенджерах;
- контактам.
Як шпигун проникає у святая святих? Віруси — розповсюджений спосіб, яким не здивуєш навіть школяра. Але ми ж знаємо, як вберегти себе: регулярно оновлюємо антивірусну базу, так само регулярно скануємо пристрій, не завантажуємо підозрілі файли і не заходимо на небезпечні сайти (отримав чотири позитивні відповіді, похвали себе за свідоме ставлення до використання гаджетів!).
Погана новина у тому, що це не гарантія безпеки. Будь-яка операційна система — виклик кваліфікації шахрая. Знайти в ній «діри» для багатьох справа честі. І не важливо, яка з існуючих ОС вважається більш безпечною. Для «комп’ютерного генія» однаково приємного виголосити: «Я зламав IOS!», «Я зробив Linux!», «Я володар Android!» чи «Windows тепер у моїх руках!» Зламати можна все. Це лише питання часу, мотивації і кваліфікації шахрая.
Що ж робити?
- не панікувати;
- продовжувати виконувати пункти з антивірусних заходів, наведених вище;
- регулярно оновлювати систему новими версіями, у яких закриваються подібні діри;
- не лінуватися придумувати складні паролі і не зберігати їх у доступних місцях;
- купити захисну шторку на камеру. На всякий випадок. Так спокійніше ;)