Information
Search

Міжнародний день бекапу: в ніч на кіберармагеддон

  • 28 марта 2019 10:36:00
  • Reviews :0
  • Просмотров: 146
  • 0

Вітаємо з Міжнародним днем резервного копіювання! «Що за…?!», — це була твоя перша реакція на вітання, чи не так? Насправді питання бекапу вкрай актуальне і не просто так на нього звертають увагу світової спільноти саме 31 березня.

1 квітня — улюблений день хакерів для проведення різноманітних атак. У цей день сайти, розсилки, стрічки соцмереж рясніють посиланнями та файлами для завантаження із назвою типу «100 способів розіграти співробітників», «10 кращих першоквітневих жартів для офісу» й таке інше «цікаве програмне забезпечення для розіграшу друзів і близьких». Відмінний спосіб скористатися цікавістю користувачів і пустити коріння в операційну систему їх гаджетів.

Найгучнішим за останнє десятиріччя став комп’ютерний вірус Conficker, відомий також під назвою Downadup, Kido. Він проникає в операційну систему MS Windows через «діру» MS08-67, вимикає низку сервісних програм, встановлений антивірус, блокує доступ до антивірусних сайтів, не дає можливості побачити приховані папки і файли. Це зводить нанівець можливість його виявлення і видалення. Далі він швидко розмножується по всій системі, заражаючи підключені до локальної мережі комп’ютери.

Ще простіше вірус розповсюджується через з’ємні носії, залишаючи на них свій файл autorun.inf. Якщо на флешці не вимкнуто функцію автозапуску, він  запускається одразу після її підключення. А далі процес розгортається за описаним вище сценарієм.

Розмноження — це тільки підготовчий етап експансії. Час «Х» настає 1 квітня, коли вірус підключає комп’ютер до 50 000 (!) різних доменів, з яких іде завантаження інших шкідливих програм. Врятувати користувачів може тільки повне перевстановлення системи. І тільки ті, хто вчасно робить бекапи, отримують лише легкий переляк.

Підрахувати розміри збитків від вірусу ніхто не наважився, але тоді, в далекому 2009 році, компанія Microsoft обіцяла $250 000 за інформацію про кіберзлочинців, причетних до вірусу. Чи вдалося їх знайти, а також повністю знешкодити шкідливу програму, достеменно невідомо.

Тому разом із вітаннями до Дня бекапу бажаємо тобі стати власником унікального жорсткого диску із шифруванням iStorage diskAshur DT2 256-bit об’ємом 14TB ⏯ goo.gl/U5zL34! Завантажуй на нього необхідну інформацію і встановлюй пароль доступу. Крім того, ти можеш встановити індивідуальну комбінацію цифр, після набору яких інформація на диску знищується назавжди. Вдале рішення, чи не так?

Інші зовнішні диски з апаратним шифруванням дивіться тут.

#шпигунськіпристрасті