Токени та смарткарти Автор для зберігання ЕЦП
-
Новинки категорії Токени і смарткарти для КЕП
-
Лідери продажу категорії Токени і смарткарти для КЕП
-
Найдешевші товари категорії Токени і смарткарти для КЕП
-
Найдорожчі товари категорії Токени і смарткарти для КЕП
-
Популярні товари категорії Токени і смарткарти для КЕП
-
Ціна в категорії Токени і смарткарти для КЕП
Захищений носій або токен - що це?
Токен (захищений носій, SecureToken, USB-ключ, USB-токен) - це пристрій, який призначений для безпечного зберігання ключів ЕЦП. Найпопулярніша модель - пристрій, що зовні нагадує флешку. Також випускаються токени в форм-факторі смарт-картки з чіпом.
Для чого використовуються токени?
Власники кваліфікованих електронних підписів (КЕП), незалежно від форми власності та сфери діяльності, відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 7 листопада 2018 року і постанови КМУ № 749 від 7 листопада 2018 року, зобов'язані зберігати ключі ЕЦП на захищених носіях (токенах).
Токен SecureToken від "Автор" відповідає всім вимогам чинного законодавства України. Цей пристрій використовується при роботі з КЕП: приватними підприємствами, бюджетними організаціями, користувачами державних реєстрів міністерства Юстиції України, фізособами.
Токен, незважаючи на свою схожість, це не флешка. Від флешки він відрізняється рядом технічних особливостей, які забезпечують надійність зберігання ключів ЕЦП.
1. Генерація ключа ЕЦП відбувається в самому токені, ключ існує в єдиному екземплярі.
2. Ваш ключ ніколи не залишає токен. При підписанні документ передається в захищений носій, виключена можливість вкрасти або пошкодити ключ.
3. Для кожного ключа використовується окремий захищений носій. Неможлива підміна ЕЦП.
4. Всі токени багаторазові і термін їх роботи не обмежений. Нові ключі ЕЦП записуються на той же носій.
5. Токен захищений паролем. Це захищає ваш підпис в разі втрати або крадіжки.
6. Процес підписання документів і отримання нових сертифікатів ЕЦП з використанням токенів для вас нічим не буде відрізнятися.
Постійно в наявності токени для роботи з ключами ЕЦП в програмах M.E.Doc і СОТА, кабінеті Державної Податкової Служби України, СДО "Клієнт Казначейства", в більшості державних електронних сервісів, банківських, корпоративних системах, інтернет-банкінгу тощо.
Виконайте вимоги українського законодавства і Державної податкової служби України. Виберіть надійні токени для вашої електронного підпису!
Відповіді на типові запитання про використання токенів
Чи можу я замість токена використовувати флешку з паролем?
Застосування флешки або диска, на якому встановлений пароль, не відповідає вимогам Закону України «Про електронні довірчі послуги». Після введення пароля, всі дані на такому носії стають доступними для читання, зміни і копіювання. Тому звичайна флешка / диск не може бути використана для зберігання ключів ЕЦП замість захищених носіїв. Захищений носій повинен мати експертний висновок і не надавати безпосередній доступ до ключів.
Токени ТМ «Автор» мають експертний висновок ДССЗЗІ України № 04/03/02-2333 від 30.06.2017 р з ліцензією на програмний продукт «Надійний засіб ЕЦП« CryptoLibV2» (експертний висновок ДССЗЗІ України № 05/02/02-5253 від 08.12.2015 р)
Чи можу я використовувати захищений носій ще й для зберігання іншої інформації?
У більшості випадків неможливо використовувати токен як флешку. Захищений носій не визначається операційною системою комп'ютера як диск, і працювати з ним, як з флешкою, не вийде.
Винятком є носії з додатковою флеш-пам'яттю, наприклад, модель ТМ «Автор» Secure Token-337Fx.
Чи можу я все мої ключі ЕЦП зберігати на 1 захищеному носії? Скільки токенів мені потрібно?
Для кожного особистого ключа використовується окремий токен. Наприклад, якщо у вас 3 сертифікати ЕЦП (директор, головний бухгалтер та печатка підприємства), для них потрібно 3 токени.
Що буде, якщо я введу неправильний пароль токена?
Обмеження спроб введення невірного пароля для токенів ТМ "Автор" - 7 разів, потім захищений носій блокується.
Для відновлення роботи з ним буде потрібно генерація секретного ключа і отримання нового сертифікату відкритого ключа в АЦСК.