Information
Search

Зачехліть вудки автовикрадачів

Ви знали, що ваш комфорт може нести загрозу безпеці вашого автомобіля? Експерти неодноразово довели, що сучасний безключовий доступ є найненадійнішим методом захисту. Сигнал перехоплюється, машина відкривається і заводиться. Тому екрануючий чохол Фарадея може стати вашим ефективним захистом від угону автомобіля з безключовим доступом.

Безключовий доступ - зручно, але небезпечно

Як працює система, яку спочатку впровадили у Mercedes S-Class (W220), а тепер можна знайти у багатьох популярних автомобілях бюджетного класу? В автомобілі постійно працює джерело сигналу, який шукає ваш ключ на відстані 5-10 метрів від себе. Ключ, потрапляючи в радіус 5-10 метрів від автомобіля, надсилає зворотний сигнал. Коли ви поза автомобілем, і підходите до дверей, система відправляє сигнал на ключ, отримує "відповідь", обробляє його, і переконавшись, що ключ "рідний", відчиняє вам двері. Ви повинні знаходитися на відстані від 30 сантиметрів до 2,5 метрів від замку. Коли ви вже всередині машини, система знову опитує ключ, і дозволяє вам запустити двигун.

Додатково система може використовувати датчики руху - це дозволяє не транслювати сигнал із автомобіля постійно, а робити це лише у випадках, коли хтось підходить до машини. Також деякі преміум-виробники встановлюють ключі додаткові пристрої, які дозволяють переконатися, що він "рухається". І знаєте, навіщо?

Тому що "відкрити" автомобіль з безключовим доступом виявилося дуже просто. Для цього не потрібно складних пристроїв, що зламують або перекодують сигнал, як у випадку з іншими протиугонками на авто. Достатньо ретрансляторів. Так, вони все одно можуть коштувати дорого, але їх легко можна купити в мережі - навіть не доведеться заходити в даркнет. Ретранслятори є на аліекспресі та безлічі сайтів, де вони продаються "тільки для співробітників автосервісів та працівників силових структур". Їх навіть у оренду можна взяти. А знавець електроніки взагалі впорається зі створенням такого гаджета швидко та недорого, зі звичайного Wi-Fi роутера. Навіть найдорожчі варіанти, що коштують до 20 000 доларів, відбиваються з одного-двох автомобілів.

Такі пристрої вже прозвали "вудками". Також використовуються назви "довга рука" або "довгий ключ". Як вони працюють?

У викраденні бере участь два зловмисники. Один йде за автовласником та використовує імітатор сигналу, ідентичний автомобілю, провокуючи ключ передати “відповідь”. Потім ретранслює отриманий сигнал другому злодію, який у цей момент підходить до автомобіля і використовує другу частину ретранслятора як "хибний ключ". Машина приймає сигнал, сприймає його як рідний і відкриває двері, а також дає запустити двигун.

Все відбувається так само швидко, якби власник авто підійшов до нього сам. Тому такі випадки складно розслідувати – зловмисники потрапляють до об'єктивів камер на частки секунди і їм вдається приховати свою зовнішність. З боку це теж не викликає жодних підозр - людина в одязі з капюшоном або кепці або в окулярах підходить до дверей своєї машини, сідає в неї і їде. Зовні такі пристрої теж не викликають підозри. Часто їх маскують під рації та інші пристрої.

Проблема настільки серйозна, а зловмисники настільки знахабніли, що сканують ключі навіть поки автовласники відпочивають. Наприклад, у небезпеці ті, хто мешкає у приватних будинках і не використовують гараж. Залишаючи ключі від машини на столику біля дверей, такі люди полегшують життя злочинцям. Злодії просто підходять до дверей зі зчитувачем сигналу, відкривають машину, що стоїть у дворі, і "їдуть у ніч". Буває, що злочинці ходять під'їздом і сканують квартири навмання. Або, використовуючи потужні антени, опромінюють весь будинок із вулиці, просто на удачу. Раптом якийсь ключ спрацює.

Як убезпечити себе від "вудочки"

Незважаючи на вразливість системи, автовиробники не можуть її додатково захистити. Тому що сигнали навіть не треба зламувати – досить просто посилити. Та й маркетингова складова у вигляді комфорту автовласника переважує ризики – досить просто не згадувати про них у рекламних буклетах.

Автовласники та експерти з безпеки автомобілів пропонують різні варіанти вирішення проблеми:

  1. Виходячи з автомобіля, виймати батарейку зі смарт-ключа.
  2. Самостійно або за допомогою фахівців вимкнути систему безключового доступу.
  3. Додатково встановити інші системи захисту (зокрема, механічні).
  4. Кустарне встановлення додаткового “вимикача” сигналу на смарт-ключ.

Всі ці методи мають вагомі недоліки. Виймати та вставляти батарейку незручно і є ризик її втратити.

Відключивши систему, автовласник позбавляється комфорту доступу без рук. Додаткові системи коштують дорого, а кустарні рішення доступні не всім і не надійні.

Але є варіант, який водночас і зручний, і недорогий, і стильний. Це протиугінний чохол для ключа. Він працює за принципом клітини Фарадея, блокуючи будь-які сигнали. Ви просто вставляєте ключ у чохол і все – він більше не передає сигнал.

Чохол фарадея для ключа від LOCKER's - ваш захист від угону автомобіля

Компанія LOCKER's пропонує свою версію протиугінного чохла для смарт-ключів та смарт-карт - це модель Key2 Snap. Крім забезпечення безпеки, зручність чохла в тому, що він легко відкривається однією рукою завдяки пружині.

Свою основну функцію він виконує завдяки двом шарам єкрануючої тканини і тонкій металевій сітці, стійкій до пошкоджень. У автовикрадачів немає жодної можливості зловити та ретранслювати радіокод вашого ключа.

Чохли LOCKER's Key2 Snap підходять для всіх видів систем – Keyless-Go, Smart-Key, PKES, Advanced Key, Smart Entry тощо. Використовувані нами матеріали, яку утворюють “Клітку Фарадея”, глушать всі радіохвилі в діапазоні 1 мГц-10 ГГц. І цього більш ніж достатньо, тому що більшість ключів працюють у діапазоні 315-890 мГц.

Для ситуацій, коли захист вам не потрібний, на чохлі є задня кишеня, в яку можна покласти ключ. Це зручно, щоб не втрачати чохол та не шукати, коли він вам знадобиться.

Чохли виконані з натуральної шкіри різних кольорів та відтінків – ви з легкістю підберете цей аксесуар відповідно до вашого стилю.



Супутні Товари

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні Статті
Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
35641
Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
29190
Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
18469
Глушилка, джаммер або пригнічувач радіосигналів: що це таке і навіщо воно мені
Все перераховане відноситься до одного пристрою, призначення якого - створити перешкоди для радіоканалу. Інша техніка, яка працює на заглушеній частоті, перестає передавати і приймати сигнали в радіус..
17566