Information
Search

Відмінності AHD- та IP-камер відеоспостереження

Відеоспостереження — важливий аспект безпеки комерційних і некомерційних об'єктів. Крім камер система відеоспостереження включає в себе лінії зв'язку і живлення, а також відеореєстратори, комутатори, підсилювачі сигналу, монітори.

Цілодобове відеоспостереження за тим, що відбувається в квартирі, на дачі, в офісних, складських або промислових приміщеннях, дозволяє контролювати стан майна і в разі небезпеки швидко відреагувати на дії грабіжників чи інших зловмисників.

Залежно від типу об'єкту, що охороняється, потреб і можливостей власника/орендаря підбирають підходящу систему відеоспостереження і, відповідно, камери для відеоспостереження.

Види камер відеоспостереження

Всі види сучасних камер умовно можна розділити на два типи:

- камери Analog high-definition або AHD, що перетворюють зображення в аналоговий сигнал (також можна зустріти назви HD-TVI, MHD, HDCVI);

- камери IP, що перетворюють зображення в цифровий потік і передають його за допомогою протоколу TCP/IP.

AHD-камери можна назвати результатом еволюції традиційних аналогових камер. Сьогодні камери AHD забезпечують відеозапис якості Full HD з роздільною здатністю 1920x1080 пікселів або 2,4 Мп і навіть вище.

Роздільна здатність сучасних IP-камер — від 1280x720 пікселів (найдешевші моделі) до 4000х3000 пікселів, або від 1 до 12 Мп. Найбільш поширені моделі підтримують роздільну здатність у 1.4-2 Мп. 

Відмінності між AHD-камерами і IP-камерами відеоспостереження 

Передача даних відеоспостереження

Технологія, за якою функціонують AHD-камери, полягає в роботі зв'язки ISP + AHD TX. Вона приймає сигнал з матриці з високою роздільною здатністю, потім перетворює цифровий сигнал в аналоговий.

Для передачі даних AHD-камери підключають до комбінованого кабелю. Він складається з коаксіального (антенного) дроту і двох мідних провідників струму (для живлення).

Роз'єми-штекери «мама-тато» служать для живлення, коаксіальний дріт має роз'єм BNC. З AHD-камерами можливо використовувати виту пару, але для цього потрібно придбати спеціальний перехідник для BNC роз'єму.

Що стосується IP-камер, то після отримання зображення з ПЗС-матриці воно залишається цифровим аж до моменту відображення на екрані. Камери передають дані за допомогою витої пари. Такий кабель, як правило, використовується в інтернет-мережах з роз'ємами RJ45.

В IP-камерах у якості протоколу транспортного рівня можуть використовуватися протоколи TCP, UDP і інші моделі OSI. Ці камери також можна віднести до категорії веб-камер, оскільки існує цілий ряд додатків, що дозволяють транслювати відео через інтернет або безпосередньо на смартфон.

Відеореєстратор відеоспостереження

Для повноцінної роботи системи відеоспостереження камери повинні бути підключені до відеореєстратора. Для IP-камер і AHD-камер потрібні відеореєстратори відповідної конфігурації. Так, наприклад, IP-камеру не завжди можливо безпосередньо підключити до відеореєстратора необхідний концентратор, комутатор або маршрутизатор (хаб, світч, роутер), завдання якого — з'єднати кілька вузлів мережі, у нашому випадку IP-камер.

Також існують реєстратори з вже вмонтованим хабом, а також з PoE живленням, які забезпечують безпосереднє живлення камери, без додаткових блоків живлення.

В ряді ситуацій можливо обійтися без реєстратора. Наприклад, у випадку однієї камери дані можна зберігати на SD-картці. Якщо встановлено 2-3-5 камер, то можна зберігати дані в хмарі. Якщо встановлено більше 5 камер, то резонно купити реєстратор, в сумі це дешевше, ніж платити за послуги хмарного зберігання даних.

Говорячи про відеореєстратори для різних типів камер, потрібно згадати про масштабованість. Реєстратори для AHD-камер підтримують 32 канали, тоді як реєстратори для IP-камер дозволяють масштабуватися на більш, ніж 200 камер.

Прокладка кабелю і кількість камер

Оскільки від кожної AHD-камери необхідно прокладати кабель до відеореєстратора, то при кількості камер, наприклад, 10-15 штук, до реєстратора буде підходити великий пучок кабелів.

В цьому відношенні IP-камери можуть бути зручніше, оскільки кабелі від всіх камер будуть сходитися на комутаторі, а від нього вже один кабель буде підведений до відеореєстратора, який можна встановити в зручному місці.

Якщо буде потрібно підключити ще одну камеру, то, звичайно ж, зручніше буде підключити IP-камеру до реєстратора через кабель або по Wi-Fi, а не тягнути коаксіальний кабель для AHD-камери.

Відстань до камери і довжина кабелю

AHD-камери можуть розміщуватися на відстані до 500 м від відеореєстратора без видимих ​​втрат відеосигналу. Якщо планується встановлювати камеру далі, ніж 80 м, бажано замість тонкого дроту на 12 V використовувати провід з більшим перерізом або збільшувати напругу.

Що стосується IP-камер, то при збільшенні довжини кабелю понад 80 м буде потрібно обов'язково поставити підсилювач сигналу. У будівлях такий вузол можна встановити майже без проблем, але на відкритій місцевості доведеться подумати про додатковий захист, герметичну шафу, підводку живлення. Можна вийти з ситуації, проклавши замість витої пари оптоволокно, але витрати на організацію такої системи відеоспостереження значно зростуть.

Монтаж і налаштування відеоспостереження

AHD-камери прості в підключенні і не потребують додаткового налаштування. Досить з'єднати кабелем все вузли системи, і вона запрацює. Більш того, якщо у вас раніше була встановлена ​​аналогова відеосистема з коаксіальним проводом, то підключити AHD-камери буде простіше простого. І не доведеться запрошувати майстра і оплачувати його послуги.

Монтаж і налаштування відеоспостереження з IP-камерами — завдання для фахівця. Починаючи від розбирання і обтискання витої пари і до підключення комутатора і налаштування IP-адрес камер — всі ці роботи вимагають залучення професіоналів.

Віддалений доступ до записів відеоспостереження

Віддалений перегляд доступний на обох типах камер. Єдине, чим IP-камери перевершують AHD-камери, це те, що до них можна підключитися через інтернет, за допомогою спеціального ПО, зі смартфону, можна обійтися і без відеореєстратора.

У випадку з AHD-камерами, обійти відеореєстратор не вдасться: тільки після підключення реєстратора до інтернету можливо переглянути зображення з камери віддалено.

Збереження даних відеоспостереження

IP-камери, не підключені до відеореєстратора, зберігають дані на вбудованій SD-картці. Це небезпечний варіант, оскільки таку картку можуть вкрасти, наприклад, разом з відеокамерою. І ви ніколи не знайдете злодіїв. Крім того, SD-карта надає вельми обмежений архів для зберігання даних.

Запис з камер можна вести у хмарне сховище даних, але за вартістю таку послугу можна порівняти з придбанням відеореєстратора. Зберігати відеодані на ПК — також не найкращий варіант, оскільки доведеться роками підтримувати безперервну 24-годинну роботу вашого комп'ютера, що не завжди можливо.

Ще один нюанс: якщо є інтернет, то у випадку з IP-камерами можна поставити реєстратор у будинку, а сама камера може знаходитися як завгодно далеко, наприклад, на дачі або в гаражі. Це свого роду «домашня хмара», куди будуть зберігатися дані з камери.

Запис звуку відеоспостереження

Запис звуку можливий в обох типах камер.

У AHD-камерах мікрофон підключається не до камери, а до відеореєстратора, після чого виводиться на потрібну точку в приміщенні або на території.

IP-камеру можна придбати вже з вбудованим мікрофоном. Це і плюс, і мінус. Плюс — зручність і відсутність необхідності протягувати ще один кабель. Мінус — немає можливості вибору мікрофонів, тоді як для різних територій і приміщень можуть знадобитися мікрофони з певними характеристиками.

Ціна камер відеоспостереження

Сьогодні за ціною IP-камери практично зрівнялися з AHD-камерами. Раніше вони були дорожче, але не через більш високу якість відеосигналу, а через використання у виробництві комплектуючих зовсім іншого типу.

Яку камеру відеоспостереження вибрати?

Серед переваг IP-камер можна виділити керованість, контрольованість, масштабованість. Система відеоспостереження з IP-камерами більш гнучка і зручна, особливо при наявності великої кількості точок спостереження.

Говорячи про переваги AHD-камер, в першу чергу, потрібно відзначити простоту підключення, можливість монтажу на місці старої аналогової відеосистеми. Також не доведеться запрошувати майстра для складного налаштування системи відеоспостереження.



Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре
Популярні Статті
Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
35756
Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
29258
Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
18581
Глушилка, джаммер або пригнічувач радіосигналів: що це таке і навіщо воно мені
Все перераховане відноситься до одного пристрою, призначення якого - створити перешкоди для радіоканалу. Інша техніка, яка працює на заглушеній частоті, перестає передавати і приймати сигнали в радіус..
17719