Information
Search

Відмінності AHD- та IP-камер відеоспостереження

Відеоспостереження — важливий аспект безпеки комерційних і некомерційних об'єктів. Крім камер система відеоспостереження включає в себе лінії зв'язку і живлення, а також відеореєстратори, комутатори, підсилювачі сигналу, монітори.

Цілодобове відеоспостереження за тим, що відбувається в квартирі, на дачі, в офісних, складських або промислових приміщеннях, дозволяє контролювати стан майна і в разі небезпеки швидко відреагувати на дії грабіжників чи інших зловмисників.

Залежно від типу об'єкту, що охороняється, потреб і можливостей власника/орендаря підбирають підходящу систему відеоспостереження і, відповідно, камери для відеоспостереження.

Види камер відеоспостереження

Всі види сучасних камер умовно можна розділити на два типи:

- камери Analog high-definition або AHD, що перетворюють зображення в аналоговий сигнал (також можна зустріти назви HD-TVI, MHD, HDCVI);

- камери IP, що перетворюють зображення в цифровий потік і передають його за допомогою протоколу TCP/IP.

AHD-камери можна назвати результатом еволюції традиційних аналогових камер. Сьогодні камери AHD забезпечують відеозапис якості Full HD з роздільною здатністю 1920x1080 пікселів або 2,4 Мп і навіть вище.

Роздільна здатність сучасних IP-камер — від 1280x720 пікселів (найдешевші моделі) до 4000х3000 пікселів, або від 1 до 12 Мп. Найбільш поширені моделі підтримують роздільну здатність у 1.4-2 Мп. 

Відмінності між AHD-камерами і IP-камерами відеоспостереження 

Передача даних відеоспостереження

Технологія, за якою функціонують AHD-камери, полягає в роботі зв'язки ISP + AHD TX. Вона приймає сигнал з матриці з високою роздільною здатністю, потім перетворює цифровий сигнал в аналоговий.

Для передачі даних AHD-камери підключають до комбінованого кабелю. Він складається з коаксіального (антенного) дроту і двох мідних провідників струму (для живлення).

Роз'єми-штекери «мама-тато» служать для живлення, коаксіальний дріт має роз'єм BNC. З AHD-камерами можливо використовувати виту пару, але для цього потрібно придбати спеціальний перехідник для BNC роз'єму.

Що стосується IP-камер, то після отримання зображення з ПЗС-матриці воно залишається цифровим аж до моменту відображення на екрані. Камери передають дані за допомогою витої пари. Такий кабель, як правило, використовується в інтернет-мережах з роз'ємами RJ45.

В IP-камерах у якості протоколу транспортного рівня можуть використовуватися протоколи TCP, UDP і інші моделі OSI. Ці камери також можна віднести до категорії веб-камер, оскільки існує цілий ряд додатків, що дозволяють транслювати відео через інтернет або безпосередньо на смартфон.

Відеореєстратор відеоспостереження

Для повноцінної роботи системи відеоспостереження камери повинні бути підключені до відеореєстратора. Для IP-камер і AHD-камер потрібні відеореєстратори відповідної конфігурації. Так, наприклад, IP-камеру не завжди можливо безпосередньо підключити до відеореєстратора необхідний концентратор, комутатор або маршрутизатор (хаб, світч, роутер), завдання якого — з'єднати кілька вузлів мережі, у нашому випадку IP-камер.

Також існують реєстратори з вже вмонтованим хабом, а також з PoE живленням, які забезпечують безпосереднє живлення камери, без додаткових блоків живлення.

В ряді ситуацій можливо обійтися без реєстратора. Наприклад, у випадку однієї камери дані можна зберігати на SD-картці. Якщо встановлено 2-3-5 камер, то можна зберігати дані в хмарі. Якщо встановлено більше 5 камер, то резонно купити реєстратор, в сумі це дешевше, ніж платити за послуги хмарного зберігання даних.

Говорячи про відеореєстратори для різних типів камер, потрібно згадати про масштабованість. Реєстратори для AHD-камер підтримують 32 канали, тоді як реєстратори для IP-камер дозволяють масштабуватися на більш, ніж 200 камер.

Прокладка кабелю і кількість камер

Оскільки від кожної AHD-камери необхідно прокладати кабель до відеореєстратора, то при кількості камер, наприклад, 10-15 штук, до реєстратора буде підходити великий пучок кабелів.

В цьому відношенні IP-камери можуть бути зручніше, оскільки кабелі від всіх камер будуть сходитися на комутаторі, а від нього вже один кабель буде підведений до відеореєстратора, який можна встановити в зручному місці.

Якщо буде потрібно підключити ще одну камеру, то, звичайно ж, зручніше буде підключити IP-камеру до реєстратора через кабель або по Wi-Fi, а не тягнути коаксіальний кабель для AHD-камери.

Відстань до камери і довжина кабелю

AHD-камери можуть розміщуватися на відстані до 500 м від відеореєстратора без видимих ​​втрат відеосигналу. Якщо планується встановлювати камеру далі, ніж 80 м, бажано замість тонкого дроту на 12 V використовувати провід з більшим перерізом або збільшувати напругу.

Що стосується IP-камер, то при збільшенні довжини кабелю понад 80 м буде потрібно обов'язково поставити підсилювач сигналу. У будівлях такий вузол можна встановити майже без проблем, але на відкритій місцевості доведеться подумати про додатковий захист, герметичну шафу, підводку живлення. Можна вийти з ситуації, проклавши замість витої пари оптоволокно, але витрати на організацію такої системи відеоспостереження значно зростуть.

Монтаж і налаштування відеоспостереження

AHD-камери прості в підключенні і не потребують додаткового налаштування. Досить з'єднати кабелем все вузли системи, і вона запрацює. Більш того, якщо у вас раніше була встановлена ​​аналогова відеосистема з коаксіальним проводом, то підключити AHD-камери буде простіше простого. І не доведеться запрошувати майстра і оплачувати його послуги.

Монтаж і налаштування відеоспостереження з IP-камерами — завдання для фахівця. Починаючи від розбирання і обтискання витої пари і до підключення комутатора і налаштування IP-адрес камер — всі ці роботи вимагають залучення професіоналів.

Віддалений доступ до записів відеоспостереження

Віддалений перегляд доступний на обох типах камер. Єдине, чим IP-камери перевершують AHD-камери, це те, що до них можна підключитися через інтернет, за допомогою спеціального ПО, зі смартфону, можна обійтися і без відеореєстратора.

У випадку з AHD-камерами, обійти відеореєстратор не вдасться: тільки після підключення реєстратора до інтернету можливо переглянути зображення з камери віддалено.

Збереження даних відеоспостереження

IP-камери, не підключені до відеореєстратора, зберігають дані на вбудованій SD-картці. Це небезпечний варіант, оскільки таку картку можуть вкрасти, наприклад, разом з відеокамерою. І ви ніколи не знайдете злодіїв. Крім того, SD-карта надає вельми обмежений архів для зберігання даних.

Запис з камер можна вести у хмарне сховище даних, але за вартістю таку послугу можна порівняти з придбанням відеореєстратора. Зберігати відеодані на ПК — також не найкращий варіант, оскільки доведеться роками підтримувати безперервну 24-годинну роботу вашого комп'ютера, що не завжди можливо.

Ще один нюанс: якщо є інтернет, то у випадку з IP-камерами можна поставити реєстратор у будинку, а сама камера може знаходитися як завгодно далеко, наприклад, на дачі або в гаражі. Це свого роду «домашня хмара», куди будуть зберігатися дані з камери.

Запис звуку відеоспостереження

Запис звуку можливий в обох типах камер.

У AHD-камерах мікрофон підключається не до камери, а до відеореєстратора, після чого виводиться на потрібну точку в приміщенні або на території.

IP-камеру можна придбати вже з вбудованим мікрофоном. Це і плюс, і мінус. Плюс — зручність і відсутність необхідності протягувати ще один кабель. Мінус — немає можливості вибору мікрофонів, тоді як для різних територій і приміщень можуть знадобитися мікрофони з певними характеристиками.

Ціна камер відеоспостереження

Сьогодні за ціною IP-камери практично зрівнялися з AHD-камерами. Раніше вони були дорожче, але не через більш високу якість відеосигналу, а через використання у виробництві комплектуючих зовсім іншого типу.

Яку камеру відеоспостереження вибрати?

Серед переваг IP-камер можна виділити керованість, контрольованість, масштабованість. Система відеоспостереження з IP-камерами більш гнучка і зручна, особливо при наявності великої кількості точок спостереження.

Говорячи про переваги AHD-камер, в першу чергу, потрібно відзначити простоту підключення, можливість монтажу на місці старої аналогової відеосистеми. Також не доведеться запрошувати майстра для складного налаштування системи відеоспостереження.


Популярні Статті
Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
19562
Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
14609
Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
6777
Як відключити стеження в браузері Google Chrome
Компанія Google днями знову опинилася в центрі уваги. Всі вже давно знають, що браузер Хром стежить за користувачами і «зливає» інформацію куди потрібно, але ось останні новини вже переходять усі межі..
5590