Information
Search

Як вибрати підходящий намет для відпочинку на природі?

Розмір і вага - два головні критерії, про які треба пам'ятати, купуючи намет. Ви можете прискіпливо вибирати конструкцію, якість матеріалу, виробника. Але всі зусилля підуть прахом, якщо вона не поміщається в багажник автомобіля або нестерпно відтягує плечі в піших переходах. Ідеальним вважається вага 1,1 кг для одномісного намету і 2,2 кг для двомісного.

Коли кожен грам має значення

В іншому вибирати намет необхідно по місткості, типу, конфігурації, матеріалу. За кількістю спальних місць найбільш популярні одномісні і двомісні намети, але зустрічаються і більш об'ємні моделі.

Визначтеся з типом намету

Залежно від цілей подорожі розрізняють такі види наметів:

Кемпінговий намет

Висока, містка, з тамбуром і кількома вікнами, вона дозволяє зберігати речі і продукти, ходити всередині в повний зріст, поставити стіл і кілька стільців. Такий намет підходить для тривалих стоянок. У ньому можна організувати повноцінну житлову площу зі зручностями, але для установки буде потрібно не менше півгодини і кілька помічників. Через велику вагу не підходить для довгих переходів з рюкзаками за плечима.


Якщо плануєте поїздку на тиждень і більше, рекомендуємо брати намет з тамбуром. У ньому зможете знімати мокрий одяг, взуття, залишаючи сухим місце ночівлі.

Трекинговий намет
Універсальний намет для одного або двох мандрівників. Зазвичай в ньому немає тамбура, вікон, можна підібрати виріб потрібної місткості. Конструкція легка і проста в монтажі. Під час довгих переходів майже не відчувається за спиною, а на стоянці зможете швидко встановити, навіть якщо робите це вперше. Завдяки простим матеріалами, коштує недорого, але витримує кілька сезонів.

Екстремальний (штурмовий, гірський) намет
Маленький, легкий намет для гірських походів, альпінізму. Головне призначення - забезпечити ночувлю і захистити від поганих погодних умов. Комфорт і простір - другорядні і навіть зайві в екстремальних умовах. Виготовляється з міцних водовідштовхувальних матеріалів, які зберігають тепло в холод, не дають нагрітися приміщенню в спеку. Надміцний внутрішній каркас і проклеєні шви забезпечують підвищену надійність конструкції.

Штурмоий намет в дії

Пляжний намет

Проста, компактна конструкція дозволяє сховатися від сонця, вітру і піску, але пропускає воду. Призначений для тимчасового перебування протягом дня, не підходить для ночівлі.

Враховуйте особливості конструкції

За формою розрізняють намети-шатри (двосхилі), напівдіжка і півсфери. Кожен вид має свої переваги і недоліки:
Шатер — двосхила конструкція, всередині якої можна стати в повний зріст. Підійде для походів на пару днів при гарній погоді. Одношаровий виріб виграє перед іншими видами наметів тільки в ціні. По міцності, довговічності, зручності, стійкості до погодних умов сильно поступається.


Для сімейного відпочинку з дітьми рекомендуємо купувати дві двомісні намети. Під них простіше знайти підходяще місце для установки, ніж під великий чотиримісний. Плюс, набагато спокійніше відпочивати, коли діти живуть в окремому наметі.
Напівдіжка — палатка циліндричної форми. Конструкція включає основну вісь, перпендикулярно якої встановлюються 2-3 дуги каркаса. Чим більше дуг, тим стійкіше конструкція, тим важче намет. Усередині вона простора, комфортна, але мало стійка під сильним вітром.

Напівсфера — приземлений округлий намет, відрізняється низькою парусністю. Окремі моделі витримують вітер силою до 60 м/с. Конструкція включає дві і більше перехрещені по центру дуги. Легко встановлюється, можна переносити на інше місце, не розбираючи. Але передбачає мінімум життєвого простору.

Правильно підібраний намет — запорука приємного відпочинку

Матеріал складових частин намету

Вид і якість матеріалів визначають ціну намету. Новітні технології, сучасні розробки гарантують міцність, зносостійкість матеріалів при їх відносно легкій вазі. Але вимагають високих витрат.
Для каркаса намету використовують складні дуги різного діаметру і довжини, виготовлені з:

      • Склопластику, скловолокна, фібергласа - недорогого і важкого матеріалу, на який припадає 70% ваги намету. Він погано переносить удари, тиск, низькі температури, знижену вологість. Більш міцний варіант - армований пластик. Такий варіант підійде тим, хто не планує часто і надовго йти в походи.
      • Алюмінієвих сплавів, стійких до перепадів температури, механічних пошкоджень. Міцність і вартість матеріалу залежать від типу сплаву: Д16 - легкий і більш крихкий, В95 - міцний і дорожчий, Easton 7075 T6 або Easton 7001 T6 здатні витримати найскладніші умови.

      Намет складається з зовнішнього і внутрішнього тенту, а також дна. Кожна частина виконана зі спеціального матеріалу:

      • Зовнішній тент виготовляють з поліестеру, нейлону з силіконом, які відштовхують воду, ультрафіолетові промені, не пропускають вітер. Шви запаюють полімерною стрічкою, щоб вода не потрапила всередину. В окремих моделях тканину зшивають нитками, які поглинають вологу, розбухають і надійно перекривають доступ воді.


      Існують одношарові намети на один тент. Це простий і недорогий варіант для відпочинку на одну - дві ночі. У такому наметі може збиратися конденсат, вона швидко нагрівається і остигає.


        • Внутрішній тент виконаний з нейлону, котону або поліестеру, щоб забезпечити вентиляцію повітря всередині капсули.
        • Дно намету виконують з щільного нейлону (тафета, ріпстоп, Оксфорд, поліоксфорд) або поліестеру. Щільний матеріал не пропускає воду, не рветься на нерівній поверхні з гострими частками. Краї дна злегка загорнуті вгору, шви запаяні, щоб запобігти протікання під час дощу.

        Життя складається з дрібниць. Не випускай їх із виду

        Важливі дрібниці при виборі намету

        Вибираючи намет, зверніть увагу на такі додаткові деталі, як розташування каркаса: всередині або зовні. Внутрішній каркас знаходиться між внутрішнім і верхнім тентом. Дозволяє використовувати частини палатки як разом, так і окремо. Зовнішній встановлюється поверх тентів. Якщо заздалегідь з'єднати верхній і нижній намет, натягнути їх на зовнішній каркас на стоянці можна за кілька хвилин навіть при поганій погоді.
        Зверніть увагу на кріплення: з гачками і карабінами впорається самостійно навіть підліток. Лат-кишені зажадають більше фізичної сили, але вони дозволяють рівномірно розподілити навантаження на намет.
        Якщо ви плануєте відпочивати на широких майданчиках з вільним доступом до намету, краще вибрати модель на два входи. Особливо якщо це багатомісний варіант. Кожен вхід має закриватися на пластиковий замок-блискавку. Металеві псуються, заїдають на морозі, а також дають зайву вагу.
        У наметі повиннен бути як мінімум один вентиляційний отвір. Інакше за ніч в ньому накопичиться вуглекислий газ від дихання, що небезпечно для здоров'я. У мембранних наметах віконця може не бути, тканина забезпечує достатню вентиляцію.
        Спідниця виявиться корисною в нельотну, холодну погоду. Наповнивши її камінням або снігом, ви уникнете зриву намету сильним поривом вітру, збережете тепло. Але від вітру краще рятує спеціальна вітрозахисний стінка.
        Якщо у вас залишилися питання щодо вибору намету, телефонуйте менеджеру. Він допоможе підібрати підходящий варіант.



        Написати відгук

        Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
            Погано           Добре
        Популярні Статті
        Інструкція по роботі з токенами SecureToken-337
        Токени ТОВ «АВТОР» 337 серії є смарт-карти з пластиковим або металевим роз'ємом:SecureToken 337M - з пластиковим USB роз'ємом.SecureToken 337К - з металевим.Crypto Cart 337 - вона відрізняється тільки..
        35636
        Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації - що робити
        Платники при відправці електронних документів фіскалам (подачі декларації / відправлення податкових на реєстрацію) починаючи з 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з попередженням про те, що..
        29189
        Інструкція по роботі з токенами Алмаз-1К, Кристал-1
        Токени Інституту Інформаційних Технологій представляють собою смарт-карти в пластиковому або металевим корпусі, умовно їх можна розділити на три моделі: Алмаз-1К в пластиковому або в металевому кор..
        18467
        Глушилка, джаммер або пригнічувач радіосигналів: що це таке і навіщо воно мені
        Все перераховане відноситься до одного пристрою, призначення якого - створити перешкоди для радіоканалу. Інша техніка, яка працює на заглушеній частоті, перестає передавати і приймати сигнали в радіус..
        17561